Dálniční kupony na R6 aneb Žhář hasičem

Karlovarský kraj chce navrhnout zákonodárcům, aby se po nově postavené části rychlostní komunikace R6 mezi Karlovými Vary a Chebem levněji.

Dálniční kupony na R6 aneb Žhář hasičem

Foto: geocaching.durin.cz

Respektive, aby roční známka pro provoz osobních automobilů (vozidla do 3,5 tuny) na této komunikaci nestála 1500 Kč, jako na jiných dálnicích a rychlostních silnicích v České republice, ale jen 300 Kč. Jistou logiku tento návrh má. Po R6 ujedete zhruba 38 km, což na silnici s parametry rychlostní komunikace není mnoho. Široko daleko navíc není napojení na žádnou další podobnou silnici. Není divu, že požadavek na zpoplatnění této části R6 ve standardním režimu vyvolal bouře nevole nejen mezi obyvateli kraje, ale také mezi starosty blízkých obcí.

A nyní proč jsem článek nazval "Žhář hasičem"

Já bych se ale chtěl zastavit u jiného aspektu problému. V čele iniciativy volající po tomto dosti nestandardním kroku, který by v rámci ČR neměl obdoby, stojí současný hejtman a poslanec Parlamentu České republiky Josef Novotný. Problém je, že pan hejtman nyní s velkou pompou hasí jen to, co před pár měsíci, kdy bylo možné problém řešit standardními prostředky, prostě zaspal. Není to totiž tak dávno, kdy na vedení Karlovarského kraje dorazil z Ministerstva dopravy České republiky návrh zpoplatnění nové komunikace k opřipomínkování. Současné vedení kraje, tedy koalice ČSSD a KSČM právě pod vedením Josefa Novotného, z nějakého nepochopitelného důvodu stávkovalo a nepracovalo. Návrh, který měli na stole, prostě neopřipomínkovali. Nevím, jestli ministerský dotaz skončil zasut v nějakém šuplíku, nicméně jisté je, že na ministerstvo odpověď nedorazila. Chtělo by se říci, že pan hejtman prostě nestíhá sedět na dvou židlích, a že se jedná o nešťastné selhání jednotlivce. Jenže se nejedná o jediné selhání současného vedení kraje, a za všechny chyby se musí zaplatit. Bohužel se tyto chyby zaplatí z našich daní.

Teď má pan hejtman tolik drzosti, že si dovolí stanout v čele spravedlivého boje za nižší ceny dálničních kuponů na R6 a vyhlašuje, že to bude on, kdo návrh na změnu ponese do parlamentu. Mám pocit, že se mi to snad jen zdá. To, co by pan hejtman a poslanec v jednom měl udělat, je postavit se před krajský úřad a omluvit se všem občanům za šlendrián, který se mu díky nekompetentnímu jednání jím vedené Rady Karlovarského kraje podařilo stvořit a za který občané kraje zaplatí.

Nelíbí se Vám jak se v Karlovarském kraji v posledních čtyřech letech vládlo? Přijdte 12. a 13. října 2012 k volbám a změňte to. I Váš hlas rozhoduje!

ODS Karlovy Vary

Listy ODS - červen 2012

Aeto